Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym są i na jakiej zasadzie działają separatory tłuszczu

Chyba każdy, kto kiedyś musiał przetykać zatkane rury bardzo dobrze wie, ile jest z tym problemów. Często przyczyną takiej sytuacji są różnego rodzaju tłuszcze, które po stwardnieniu przyklejają się do ścianek i ograniczają możliwość przepływu. Jeśli czegoś takiego będzie za duża ilość, to ostatecznie cała rura w środku się zatka, i trzeba będzie szukać specjalisty do jej udrożnienia. Aby ograniczyć takie sytuacje nasze przepisy zabraniają wpuszczania do systemu kanalizacji zanieczyszczeń, w jakich znajdują się jakieś tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy najróżniejszych firm zajmujących się gastronomią czy produkujących artykuły żywnościowe, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w ściekach.

Firmy te zobowiązane są do tego, żeby ścieki odpowiednio oczyszczać, dlatego też stosować one muszą specjalistyczne urządzenia do takich celów. Najczęściej wykorzystuje się do takich zadań różnego rodzaju separatory tłuszczu. Na naszym rynku występują w kilku różnych rodzajach, ale największym zainteresowaniem się cieszą jednokomorowe, które oprócz eliminacji tłuszczu powinny również zatrzymywać ciężkie zanieczyszczenia. Instaluje się je stosunkowo łatwo, nie będą też potrzebować tak dużej ilości miejsca jak reszta modeli. Są one oferowane w wielu różnych wielkościach, dzięki czemu łatwo dobrać właściwą do tego, co się potrzebuje. Ze względu na to, że separowany tłuszcz gromadzi się w górnej części zbiornika, to niezbędny jest systematyczny serwis separatorów.

Zależnie od ilości odprowadzanych ścieków i ich składu serwis separatorów należy planować przynajmniej raz na miesiąc, a czasem nawet częściej. Serwis taki zrobiony być musi przez firmę posiadającą do tego stosowne uprawnienia, absolutnie robić tego nie może właściciel lub jego pracownicy. Wynika to z tego, że do wywozu zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny dedykowany samochód, a te zanieczyszczenia należy później odpowiednio utylizowane. Dlatego też dobrym pomysłem będzie stała umowa z jakąś firmą świadczącą tego typu usługi, wówczas łatwiej będzie zaplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY