Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czyszczenie laserem jako świetna metoda nieinwazyjnego czyszczenia zabytków

Mury zabytków są narażone na najróżniejsze zanieczyszczenia. Przede wszystkim nie oszczędza ich upływający czas i warunki pogodowe, na ich powierzchni wraz z kolejnymi latami może się pojawić warstwa osadów czy zanieczyszczeń. Dużym kłopotem są też tak zwani artyści, jacy będą po sobie pozostawiali namalowane lakierem pamiątki. Jednak doprowadzenie zabytków do porządku jest dużym wyzwaniem, ponieważ nierzadko mają one po kilkaset lat, i należy być bardzo ostrożnym aby nic nie uszkodzić. Standardowe techniki czyszczące tego nie gwarantują, ponieważ wymagają albo użycia jakiegoś ścierniwa, albo też chemicznych preparatów przy myciu. Szczęśliwie ze wsparciem mogą tu przyjść nowoczesne technologie, a mianowicie urządzenia czyszczące przy pomocy lasera. Od pewnego czasu z powodzeniem zastępują tradycyjne technologie, a plusy z ich użycia są naprawdę duże.

Przede wszystkim czyszczenie laserem pozwoli zachować oryginalną strukturę materiału, a jednocześnie doskonale wyeliminuje znajdujące się tam zabrudzenia. Bez znaczenia jest, czy to będą stare nacieki, farba czy warstwa kurzu – promień lasera ze wszystkim sobie doskonale poradzi. Jest to możliwe dlatego, że moc jego promienia oraz częstotliwość impulsów można w szerokim stopniu ustawiać, dopasowując w ten sposób do typu powierzchni. Czyszczenie laserem jest bardzo bezpieczne, przez brak fizycznego kontaktu nie będzie powodować żadnych mechanicznych uszkodzeń. Nie będzie trzeba stosować przy tym jakiś dodatkowych środków chemicznych, wody ani czyściwa.

Dużą zaletą takiej metody jest wysoka mobilność. Lasery są podłączane do prądu elektrycznego, i będzie to jedyne medium potrzebne do ich pracy. Z tego też powodu nie ma potrzeby demontażu czy rozłączania poszczególnych elementów przed czyszczeniem, bowiem do każdego miejsca można się dostać dzięki niewielkiej, mobilnej głowicy roboczej. Dużą zaletą tego rozwiązania jest szybkość pracy, dużo większa niż przy tradycyjnym czyszczeniu, ale też to, że takie zabiegi mogą być wielokrotnie powtarzane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY