Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Neony ledowe – jakie mają zalety i dlaczego cieszą się taką popularnością

{Mało osób wie, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze z nich pojawiły się na ulicach już na początku XX wieku. Widać więc, że neonowa reklama ma naprawdę długą historię, która tak naprawdę wcale nie uległa zakończeniu. Typowe neony są wykonywane ze szklanych rurek napełnionych mieszanką gazów szlachetnych. W zależności od tego, jaki był końcowy skład tej mieszanki, to otrzymywano różne kolory światła. Takie neony na ścianę czy montowane na stelażach i dachach na pewno robią duże wrażenie, ale mają kilka dość istotnych minusów. Po pierwsze ich produkcja jest dość pracochłonna, a do tego z powodu użycia szkła nie mają one dużej odporności na mechaniczne uszkodzenia.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia przeważnie takiego elementu naprawić się już nie dało, tylko należało wstawiać nowy. Z tego też powodu wydawało się, że ten nośnik reklamy powoli zniknie z naszego krajobrazu, kiedy pojawiła się na rynku technologia z diodami LED. Diody ledowe jako źródło oświetlenia przebojem się wdarły kilkanaście lat temu, praktycznie zupełnie wypierając standardowe rozwiązania, również na rynku reklamowym. I okazało się w pewnym momencie, że neony są świetną alternatywą dla klasycznego neonu, dając nieznane dotychczas możliwości w zakresie projektowania.

Przede wszystkim wykonuje się je z mocnego tworzywa sztucznego, dzięki czemu napis ledowy dokręcony do ściany bez większych problemów da radę wytrzymać długie lata na zewnątrz. Kolejnym ich plusem jest niska energetyczność, co przy obecnych cenach i dbaniu o środowisko ma niebagatelne znaczenie. Klienci z pewnością docenią też nieograniczone w zasadzie możliwości jeśli chodzi o kształty i kolory.

Tworzywo sztuczne znacznie łatwiej się formuje niż szklane rurki, przez co każdy może sobie zrobić neon na zamówienie dokładnie taki, jakiego będzie potrzebował. A możliwości wykorzystania neonów ledowych są bardzo duże. Zrobić z nich można różnego rodzaju szyldy z napisami, logo czy symbolami, ale też napisy informacyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY