Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać przy pielęgnacji przesuszonej skóry

Osoby posiadające suchą skórę muszą sporo czasu poświęcić na jej codzienne pielęgnowanie. Może stanowić to pewną uciążliwość, zwłaszcza że trzeba stosować specjalne kosmetyki, ale jeżeli się zachowa kilka zasad, to nie powinno to być aż tak dużym wyzwaniem. Po pierwsze bardzo ważna jest sprawa właściwego nawodnienia, bo to niedobór wody właśnie powoduje, że naskórek staje się suchy. Lecz nie mniej istotne będzie używanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji, a równocześnie unikanie takich, które by mogły jakoś zaszkodzić. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne należy wykonywać systematycznie, jeśli ktoś będzie je robił raz na tydzień, to mogą one nie przynieść pożądanego rezultatu.

Po pierwsze sucha skóra potrzebuje dobrego nawilżenia, a najlepsze będą do tego dedykowane balsamy albo kremy. W niejednym przypadku wystarczy całkowicie, jeśli stosować się je będzie raz na dzień, ale czasami to może być zbyt mało. Wtedy zastanowić się wtedy nad użyciem emolientowych kosmetyków, jakie w swoim składzie zawierają substancje zatrzymujące wilgoć, na przykład takie jak glicerynę czy kwas hialuronowy. Pielęgnację twarzy warto zacząć rankiem, od umycia ze skóry resztek preparatów, które nałożono dzień wcześniej, do tego dobrze się nadają żele i pianki myjące. Później dobrze jest nałożyć specjalny tonik, najlepiej zawierający dodatkową porcję nawilżających substancji. Bardzo ważne jest również zabezpieczenie przed promieniowaniem UV, do tego celu dobrze się nadają kremy z wyższymi filtrami.

Z kolei przed spaniem trzeba dokładnie oczyścić całą twarz, a później użyć serum i dobrego kremu nawilżającego. Obowiązkowo unikać należy produktów mających w sobie alkohol, jakie mogą powodować podrażnienia i łuszczenie się naskórka. A jeśli będzie taka możliwość, to także klimatyzowanych pomieszczeń i solarium. Jeśli ktoś jest zainteresowany tą tematyką, to może zajrzeć na internetową stronę jobpeople.pl, na jakiej znajdzie wiele ciekawych informacji o pielęgnacji suchej skóry.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY