Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Odpowiednie bezpieczeństwo na budowie – jakimi sposobami można o nie zadbać

Codzienna praca na placu budowy wiąże się z dużą ilością zagrożeń, w skrajnych przypadkach mogącymi nawet spowodować śmiertelne zagrożenie. Dlatego bardzo dużą rolę odgrywa w takim miejscu przestrzeganie wszystkich koniecznych przepisów BHP. Dotyczy to zarówno pracodawców, którzy muszą zadbać o odpowiednie zabezpieczenie miejsca pracy i niezbędną odzież BHP, jak również pracowników. Ci niestety mimo przejścia szkoleń zachowują się w wielu przypadkach bardzo nieodpowiedzialne.

Zdarzają się przypadki, że mimo posiadania środków osobistej ochrony nie chcą z nich korzystać, lecz również i zdarzają się przypadki, gdy przychodzą do pracy pod wpływem alkoholu. Na takie rzeczy pracodawca z pewnością nie powinien pozwolić, dlatego też duże znaczenie ma jednak regularne przypominanie ludziom o właściwym zachowaniu. Reguły pracy na placach budów regulowane są przez przepisy kodeksu pracy, które na pracodawców nakładają liczne obowiązki. Taki plac powinie być ogrodzony w odpowiedni sposób, z umieszczonymi tablicami informacyjnymi i oznaczeniem stref niebezpiecznych. W takim miejscu znaleźć się też powinny woda i prąd, wraz z zapleczem sanitarnym. Niezwykle istotne będzie, aby wszystkie przebywające na terenie budowy osoby dysponowały aktualnym szkoleniem BHP, przez co mieć one będą wystarczającą wiedzę o możliwych zagrożeniach. Pracodawca musi też zapewnić swoim pracownikom środki indywidualnej i zbiorowej ochrony, zależnie od charakteru pracy.

Kluczową sprawą są kaski, chroniące głowę przed przypadkowymi przedmiotami mogącymi zlecieć z góry. Istotna jest też ochrona wzroku pod postacią gogli czy okularów. Będzie to dotyczyło pracy w warunkach mogących podrażnić oczy, lecz również przy pozornie zwykłych pracach takich jak tynki warto o nich pomyśleć. Duże znaczenie na placach budów ma odpowiednie obuwie, zabezpieczające przed uszkodzeniami stóp. Przede wszystkim to dotyczy podeszew odpornych na przebicie, jak również i podnosków. Na przykład zwykłe pustaki ceramiczne mogą nawet ważyć kilkanaście kilogramów, więc upadnięcie takiego na nogę mogłoby być naprawdę groźne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY