Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Podstawowe parametry urządzeń do docinania styropianu

Podejmując decyzję o kupnie maszyny do cięcia styropianu trzeba mieć na uwadze parę ważnych kwestii. Przede wszystkim ważna jest prostota i łatwość użytkowania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana tak, żeby z jej użytkowaniem poradzić sobie mogły nawet osoby które nie mają dużego doświadczenia w tego typu pracach.

Niezwykle istotna jest również solidność i wytrzymałość. Sprzęt ten musi przecież pracować na budowie, a przecież tam warunki są bardzo różne, dlatego nie powinien on być zbyt delikatny i wrażliwy. Podejmując decyzję o zakupie należy także zorientować się, jakie parametry ma znaleziona gilotyna do cięcia styropianu.

Po pierwsze istotna będzie maksymalna wysokość i szerokość płyt. Z reguły styropianowe płyty mają wymiary 50 na 100 centymetrów, czyli dla pełnej wygody pracy urządzenie umożliwiać powinno pełne przecięcie po przekątnej. Część producentów ma w swojej ofercie parę modeli, dzięki czemu łatwo można dobrać najbardziej odpowiedni do swoich oczekiwań.

Niekiedy poszczególne modele mogą się też różnić mocą zasilacza, generalnie im zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru przebiegnie sprawniej i szybciej. Niezwykle potrzebną funkcją jest możliwość cieniowania styropianu. Wówczas drut oporowy jest blokowany na wskazanej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednej płyty na dwie trochę cieńsze. Dobre urządzenia pozwalają również na wycinanie skomplikowanych kształtów, przez co sprawdzają się świetnie w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY