Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Spory dookoła testu na iloraz inteligencji – zobacz, w jaki sposób zmierzyć IQ

Statystyki psychologiczne umieją niezwykle dużo powiedzieć o przyszłym pracowniku. Dzięki nim pracodawca zorientuje się, czy możliwy kandydat nadaje się na dane stanowisko. Natomiast postać, poszukująca zatrudnienia, dowie się, czy ma właściwe predyspozycje do konkretnej pracy. Są zawody, w jakim miejscu testy psychologiczne są obowiązkiem. Orzecznictwo psychologiczne jest potrzebne w pracach ciężkich, gdzie istnieje szansę zagrożenia zdrowia bądź życia, wynikająca z sił natury.

Wskutek tego takie badania muszą przejść osoby pracujące na morzu, pod ziemią oraz w powietrzu, czyli marynarze, górnicy, piloci, kierowcy itp. Egzaminy psychologiczne powinny też przejść pracownicy, którzy będą mieli kontakt z bronią – potwierdza to psychoterapia radom. Chodzi tutaj po największej części o policjantów.

Kandydaci na stróżów prawa powinny przejść przez Multiselect. Wykonuje się go po teście wiedzy ogólnej oraz po ocenie sprawności fizycznej. Zatem jest trzecim etapem selekcji. Przeprowadza go zespół psychologów KWP. Test ten składa się z 400 pytań, jakie rozwiązuje się przy komputerze. Analizuje zdolność analitycznego oraz przestrzennego myślenia oraz spostrzegawczość. Taki test jest dosyć trudny, dlatego wielu kandydatów odpada w tym etapie. W ostatnich czasach nie tylko zawody niebezpieczne potrzebują testów. Dzisiaj coraz więcej firm angażuje specjalistów z dziedziny rekrutacji. Ich zadaniem jest znalezienie dobrego pracownika. Okazuje się, iż testy psychologiczne pomagają w tym przedsięwzięciu. Ich walory chwalą sobie w większości wypadków gigantyczne korporacje i agencje marketingowe, inaczej firmy które poszukują pracowników efektywnych i odpornych na stres.

W większości wypadków w rekrutacji zawodowej bada się zdolność gospodarowania w pewnych momentach, asertywność, zdolności przywódcze, odporność na stres, a nawet optymizm. Efekt takiego testu w szeregu przypadków jest decydującym elementem w podjęciu decyzji o zatrudnieniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY