Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sprzedaż kamienicy czy budynku wielorodzinnego – jak się za to zabrać

Sprzedanie każdej nieruchomości będzie się wiązać z wieloma różnymi sprawami do załatwienia. W pierwszej kolejności taka transakcja musi być przeprowadzona przy pomocy notariusza, bo w innym wypadku nie będzie ważna. Ale żeby można się było stawić ostatecznie w takiej kancelarii, to do załatwienia będzie wcześniej sporo spraw formalnych, zarówno jeżeli będzie chodziło o nieruchomość, jak również zainteresowanego kupca.

Każde niedopatrzenie czy pomyłka mogą być później źródłem różnych komplikacji, tak więc niezwykle istotne jest dokładnie przygotowanie wszystkiego. Sporo takich spraw będzie do załatwienia już przy zwykłym mieszkaniu czy domu jednorodzinnego, a tym bardziej jeżeli będzie do sprzedaży coś znacznie większego. Jeżeli ktoś ma do sprzedania wielorodzinny budynek, kamienicę czy biurowiec, to skala czekających go formalności rośnie wykładniczo.

Dochodzi jeszcze do tego sprawa finansów. O ile przeciętna cena przy lokalach mieszkalnych wynosi mniej więcej około kilkuset tysięcy złotych, to w przypadku kamienic czy biurowców mowa jest co najmniej o kilkunastu milionach. A przy takich kwotach zlekceważenie sobie czegoś może skończyć się przykrymi następstwami. Tak duże sumy mają też wpływ na ilość ewentualnych kupców. Ci będą raczej ograniczeni do inwestorów, jacy na zakupionym budynku będą chcieli później zarobić. Jak więc widać tego typu wcale nie będą proste i wymagają niezbędnego doświadczenia i przygotowania.

Jeżeli ktoś nie posiada na tyle umiejętności, żeby się tym fachowo zająć, to przekazać to powinien to zawodowcom. Firmy które się zajmują obsługą takiej sprzedaży bez problemów się wyszuka w internecie, przykładowo po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła skup kamienic i przeglądnięciu zwróconych wyników. Tego typu firmy dysponują dużą praktyczną wiedzą, przez co są w stanie zagwarantować wysoką jakość i bezpieczeństwo. Często też współpracują z prawnikami i notariuszami, a jeżeli będzie potrzebna konsultacja architektoniczna to także nie powinno być z tym problemu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY