Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Wkład kominkowy z żeliwa czy stali – który lepiej się sprawdzi

Kominki od dawna się cieszą ogromną popularnością wśród właścicieli domów. Nie tylko zapewniają one ciekawy klimat w zimie, lecz również służyć mogą jako skuteczny sposób grzania. Aby mogło tak być, to wybierać trzeba kominki do tego przeznaczone, czyli posiadające między innymi właściwe wkłady kominkowe kawmet. Obecnie wśród takich wkładów najbardziej popularne są dwa rozwiązania, to znaczy stalowe i żeliwne. Oba posiadają swoje zalety i wady, z jakimi warto się zapoznać przez zakupem.

Z pewnością lepiej jest poświęcić trochę czasu na szukanie i nieco większą kwotę, lecz wybrać model który idealnie spasuje. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo solidne i trwałe. Z uwagi na charakterystykę żeliwa wolniej się nagrzewają, ale też i przez dłuższy czas będą utrzymywać ciepło. Żeliwo jest jednak materiałem dość kruchym, z tego też powodu trzeba być ostrożnym z eksploatacją. Jeśli zaczną się pojawiać jakieś gwałtowne skoki temperatur czy nierówne rozgrzanie, to takim przypadku wkłady kominkowe kratki często pękają.

Takiego problemu nie powinno być z wkładami ze stali, które są znacznie odporniejsze na mechaniczne uszkodzenia. Stal nie akumuluje tak dobrze ciepła, tak więc dla zwiększenia wydajności takie wkłady kominkowe Defro dodatkowo są wykładane od wewnątrz cegłami ze specjalnego materiału. Przy stalowych modelach wytwórcy często stosują dodatkowe rozwiązania, których nie ma w żeliwnych wkładach, takie jak na przykład komory wtórnego spalania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY