Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy warto pomyśleć o ubezpieczeniu zwierzęcia domowego

Wzięcie do domu kota albo psa to też wzięcie za niego dużej odpowiedzialności. Zwierzęciu trzeba bowiem zapewnić jedzenie i wodę, dopilnować jego higieny, a jeżeli okaże się to niezbędne zająć się też odpowiednim leczeniem. Z tym wiążą się jakieś koszty, jakie przy chorobie albo wypadku mogą być naprawdę pokaźne. Z tego też powodu właściciele zwierząt zastanawiają się coraz częściej nad kupnem jakiejś polisy, która by w tego typu przypadkach mogła znacznie pomóc.

Jak pokazuje praktyka, ubezpieczenie psa online zaczyna być dostępne w coraz większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Co prawda na razie będzie ono do wykupienia wyłącznie jako dodatek do innego ubezpieczenia, lecz należy się cieszyć, że takie możliwości w ogóle się pojawiły.

W zależności od towarzystwa, polisa na zwierzęta będzie obejmowała różne ryzyka. Przeważnie będzie to leczenie w przypadku choroby albo wypadku, wydatki związane z uśpieniem czy też kradzież. Bardzo przydającą się i wartą rozważenia możliwością jest ubezpieczenie OC. W przypadku, kiedy zwierzę narobi jakiś szkód lub kogoś pogryzie, to odszkodowanie z takiego zdarzenia wypłacone zostanie przez ubezpieczyciela.

Przeciętne ubezpieczenie psa online to koszt w okolicach stu złotych na rok, tak więc już przy jednej nieplanowanej wizycie u weterynarza powinno się zwrócić. Co ważne, polisą można objąć nie tylko koty i psy, lecz również inne zwierzęta. W większości towarzystw będą to rybki i ptaki, ale jeśli zacznie się dobrze szukać, to można będzie też znaleźć ubezpieczenie na świnki morskie, chomiki, króliki a nawet konie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY