Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrać tapetę pod względem kolorystyki i motywu

Położenie tapet na ścianie ma wiele zalet, z takich też powodów popularność ich od pewnego czasu regularnie rośnie. Na pewno w dużym stopniu przyczyniły się do tego nowe podkłady, ale też i możliwość zakupu takich tapet zdalnie.

Jest to rozwiązanie praktyczne i wygodne, można znaleźć jakiś sprawdzony mural tapety sklep, znaleźć odpowiedni motyw, zdecydować się na podkład i po kilku dniach przyjdzie paczka z zamówieniem. Aktualnie kupujący do dyspozycji mają kilka różnych podkładów, które różnią się od siebie ceną i właściwościami.

Najtańsze są podkłady papierowe. Ich dużą zaletą jest wygodne klejenie i ładnie odwzorowane kolory, ale nie nadają się one do pomieszczeń z dużą wilgotnością i nie należy ich zmywać. Podkłady flizelinowe posiadają od środka specjalną warstwę z flizeliny, przez co są grubsze i bardzo dobrze maskują każdą nierówność na ścianie. Niejednokrotnie mają też odporną na zmywanie warstwę, przez co będą się sprawdzać w miejscach bardziej narażonych na zabrudzenia.

Najdroższe są tapety na podkładach winylowych, ale mają one też najlepsze parametry. Przede wszystkim świetnie oddają kolory – każda tapeta imitacja betonu przez długie lata będzie cieszyła wzrok głębokim nasyceniem, bez ryzyka zbladnięcia. Ale też wykazują dużą odporność na wodę, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach takich jak łazienki czy kuchnie. Kupując tapetę warto też wybrać odpowiedni klej, bo nie każdy do każdego podkładu się nadaje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY