Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak należy przeprowadzić fizjoterapię po kontuzji

Podczas amatorskiego uprawiania aktywności sportowych nierzadko zdarzają się różnego rodzaju kontuzje. Niektóre z nich są nieduże i na szczęście powodują tylko krótkotrwałe wyłączenie z trenowania, ale zdarzają się również poważniejsze, potrzebujące dłuższej przerwy. Wiele osób po urazie zupełnie się nim nie przejmuje, wyczekując aż wszystko samo się zagoi, i niejednokrotnie faktycznie tak będzie. Lecz jeśli ktoś by chciał szybko wrócić do pełni zdrowia, a tym bardziej zacząć z powrotem uprawiać sport, to jednak powinien podjąć odpowiednie leczenie.

Z pewnością bardzo pomocna przy kontuzjach jest fizjoterapia Poznań, którą tak naprawdę powinno się zacząć jak najszybciej. W pierwszym jej etapie rzecz jasna nie będzie nic wyczerpującego, lecz lekkie ruchowe ćwiczenia są niezwykle istotne. W połączeniu z leczeniem zachowawczym oraz używaniem przecizwapalnych preparatów gwarantują znacznie szybsze regenerowanie uszkodzonych miejsc. Wraz z postępującym procesem leczenia wdrażane zostają coraz to nowe ćwiczenia, które mają kilka ważnych funkcji.

Przede wszystkim skutecznie zapobiegają zastaniu stawów i mięśni, co znacząco wydłuża powrót do pełnego zdrowia. Ale też mięśnie te porządnie mogą wzmocnić, co zabezpiecza przed wystąpieniem ponownych urazów. Zestaw ćwiczeń za każdym razem jest dopasowywany do charakteru kontuzji i możliwości pacjenta. Na początku są one mało intensywne, zbyt mocno nie obciążając, aby w końcówce serii pracować na większych obciążeniach.

Odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona Poznań fizjoterapia to dużo szybsze wrócenie do zdrowia, lecz również i duże zabezpieczenie na przyszłość. W czasie takich ćwiczeń pacjent wzmacnia wiele mięśni, co z pewnością uchroni przed ewentualnymi kontuzjami. Żeby dodatkowo poprawić skuteczność fizjoterapii, to często stosuje się różne dodatkowe zabiegi. Bardzo dobrze się sprawdzają ultradźwięki, pole magnetyczne i laser, wszystkie stymulują mięśnie do szybszej regeneracji. Bardzo polecana jest również krioterapia, seria takich zabiegów znacząco przyspiesza powrót do optymalnej formy i wspiera inne zabiegi rehabilitacyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY