Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Makijaż permanentny – jak jest przeprowadzany zabieg

O licznych zaletach makijażu permanentnego przekonało się już mnóstwo pań. Przede wszystkim daje on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilkunastu miesięcy, i przez ten czas praktycznie nie ma potrzeby jego poprawiania i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u kobiet, jakie same nie umieją się malować lub zwyczajnie nie będą na to miały chęci i czasu.

Zabieg taki nieco przypomina tatuowanie, ale jedna rzecz jest w nim inna. To znaczy cały barwnik jest wprowadzany znacznie płycej pod skórę, dzięki czemu nie zostaje tam na stałe, lecz po jakimś czasie zostaje wchłonięty. Najczęściej efekty są dobrze widoczne od kilkunastu miesięcy do paru lat. Oczywiście przy jego wykonaniu bardzo ważne jest zachowanie ustalonych procedur i środków bezpieczeństwa, ponieważ jest to mimo wszystko inwazyjny zabieg. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno jedynie w sprawdzonych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Nie każdy też może go wykonać, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, alergie na barwniki czy też niektóre schorzenia. Z reguły całe wykonanie jest dzielone na dwa etapy. Przed zaczęciem pierwszego należy się przygotować biorąc leki na opryszczkę przez kilka dni wcześniej. Aplikowanie barwnika pod powierzchnię skóry trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć niekiedy może się to przedłużyć. Zupełnie bezbolesne to nie jest, u części pań będzie sie pojawiał jedynie nieduży dyskomfort, lecz inne odczuć mogą znacznie silniejszy ból.

Ponieważ zostaje naruszana wierzchnia warstwa skóry, to częstym objawem będzie obrzęk i zaczerwienienie. Takie objawy są zupełnie normalne i po kilku dniach powinny ustąpić. Nie ma potrzeby brania długiego urlopu czy chorobowego, bo już następnego dnia można normalnie pracować. Po zagojeniu skóry trzeba jeszcze raz się zjawić w gabinecie, w celu poprawienia i skorygowania jakiś niedoskonałości. Jest zalecane, żeby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo może to spowodować jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY