Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Nieruchomości – mieszkania deweloperskie czy z rynku wtórnego?

To pytanie pewnie każdy kupujący miejsce zamieszkania zadawał sobie chociaż kilka razy. Bo także i decyzja do najprostszych nie należy. Dzisiaj na rynku nieruchomości kuszą coraz atrakcyjniejsze oferty zupełnie nowych mieszkań jak z bajki – mieszkanie na sprzedaż kraków. Nieraz są one położone w cudnych zakątkach w rozmaitych częściach miasta lub na jego obrzeżach.

Deweloperzy oferują także szereg udogodnień, na przykład w postaci ochroniarzy, jacy zapewniają bezpieczeństwo na osiedlu, na którym wyprzedawane są lokale mieszkalne. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to inwestycja znacznie tańsza oraz często nie wymagająca zanadto zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych.

Trzeba jednak pamiętać, iż każda z tych opcji ma zarówno właściwe jak i złe aspekty. Po raz kolejny newralgiczną rolę muszą odegrać nasze preferencje i możliwości finansowe. Jeśli jesteśmy w stanie zainwestować wyższą kwotę oraz zdobyć za nią znacznie bardziej surowy stan, ale za to oryginalny i na przykład w atrakcyjnej lokalizacji, wtedy propozycja deweloperska jest dobrym rozwiązaniem.

Niemniej jednak dla osób ceniących tańsze oraz pewniejsze rozwiązania, mieszkanie z rynku wtórnego przyzwoiciej spełni ich oczekiwania, albowiem, zależnie od jakości danej nieruchomości, nakład sił oraz pracy będzie z pewnością o wiele mniejszy niż w nowych oraz surowych mieszkaniach. Wysokie, niejednokrotnie na dodatek zdobione, mieszkania w kamienicach stwarzają gigantyczne możliwości aranżacyjne. Plusów jest w gruncie rzeczy niezwykle dużo. Miejsce zamieszkania w kamienicy kojarzy się z gigantyczną powierzchnią do wykorzystania. Mimo że nieraz metraż ten sam, w blokach zawsze będzie ciaśniej. Realnym minusem wydaje się być właściwie jedynie kwestia ogrzewania, ponieważ grubsze mury oraz wyższe ściany trudniej ogrzać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY