Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jaki sposób pielęgnować wrzosy oraz azalie?

Do roślin wrzosowatych kwalifikujemy różaneczniki, wrzosy, wrzośce i azalie. Te pierwsze są dekoracja naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy tudzież są symbolem jesieni. Są one dosyć wymagające w uprawie. Wszelkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego i spokojnego. Powinny być osłonięte od przeciągów i silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwasowym odczynie, należałoby to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego i systematycznego podlewania. Aby woda nie wyparowywała za prędko, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową czy też torfem. Będzie to także chroniło roślinę przed niektórymi chorobami. Różaneczniki są roślinami niezmiernie wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Należy dobrze wybrać miejsce, w jakim je posadzimy.

Koniecznie trzeba im dostarczać składników odżywczych z grupy makro i mikroelementów. Na zimę obowiązkowo wypada je zabezpieczyć przed zmarznięciem oraz należy zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Znacznie więcej o wrzosach na wrzośce. Kwiaty cebulowe rozkwitają już przedwczesną wiosną, są trwalsze i znacznie bardziej odporne na zmiany temperatur niż inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga mnóstwo pracy, jednakowoż wynik z pewnością jest jej warty. Wiosna jest właściwą porą na sadzenie cebulek, z których latem wyrosną śliczne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich położenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy chcieli wykopać cebulki. Odpowiedni pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych oraz bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają później, w takim razie kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe oraz kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY