Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Tablice manipulacyjne – czy można zrobić samodzielnie

Dzieci poznają świat na różne sposoby, a jeden z nich to eksperymentowanie ze wszystkim, co znajdzie się w zasięgu ich rączek. Dlatego też w pierwszych latach trzeba uważać ogromnie na to, co jest pozostawione na widoku, bo każda rzecz może się stać zabawką. Ale w tym rozwoju można pomóc w bezpieczny sposób, dając maluchom odpowiednie zabawki edukacyjne, jakie nie tylko dostarczą wielu godzi świetnej zabawy, lecz dodatkowo mogą pomóc w rozwijaniu manualnych umiejętności.

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze tablice sensoryczne. Z takich tablic mogą już korzystać nawet niemowlaki w okolicach roku, a i sześciolatki na pewno się nią nie znudzą. Producenci dają szeroką ofertę tego typu tablic, różnią się one zarówno rozmiarem, jak też przymocowanymi elementami. Zaleca się generalnie, żeby ilość tych ostatnich nie przekraczała dwudziestu, ponieważ wtedy właśnie tablica edukacyjna najlepiej będzie wykorzystana przez małych odkrywców świata.

Spore znaczenie dla wartości edukacyjnych i poznawczych będą miały przymocowane przedmioty, a w tym zakresie jest naprawdę dużo możliwości. Bardzo dobrze będą się sprawdzać najróżniejsze koła zębate, jakimi można do woli kręcić, a także zatrzaski, przełączniki i suwaki. Warto również postawić na przedmioty emitujące dźwięki, chociaż przy nich dorośli będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Porządnie wykonana tablica sensoryczna dostarczy maluchowi wielu godzin wyśmienitej rozrywki, ale, co ważniejsze, świetnie stymulować także będzie różne zmysły.

Kręcenie kółkami, przesuwanie wyłączników to świetny sposób na przyspieszenie motorycznego rozwoju malucha i poprawę jego ruchowej koordynacji. Intensywne bodźce mają korzystny wpływ na rozwój mózgu, a także poprawę wyobraźni i umiejętności szukania rozwiązań problemów. Tego typu tablice edukacyjne dla dzieci będą służyły w formie świetnej zabawki przez parę lat, i na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Kupując taką tablicę należy jedynie zwrócić uwagę na wykonanie, bo odpowiednie bezpieczeństwo w przypadku małych dzieci jest kluczowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY